Promocja bankowa Co to jest?

To organizowana przez dany bank komercyjny akcja.

Banki tworzą akcje promocyjne w celu pozyskania nowych klientów. Klienci natomiast biorą udział w promocjach bankowych, ponieważ chcą otrzymać nagrody, jakie są w nich oferowane.

Niespodzianka Publikujemy ranking kont osobistych

Kształt i zasady promocji

Promocje bankowe wiążą się z konkretnymi produktami bankowymi – na przykład z kontami osobistymi. Oznacza to, że jeżeli chcemy przystąpić do danej promocji, musimy najpierw założyć w banku dany produkt.

Na samym otwarciu produktu zwykle jednak się nie kończy, gdyż regulaminy promocyjne określają dodatkowo warunki, jakie trzeba spełnić po otwarciu produktu. Przykład?

Załóżmy, że otworzyłeś właśnie rachunek osobisty, stając się jednocześnie uczestnikiem promocji, w której możesz zyskać 200 PLN premii w gotówce.

Regulamin promocji jasno określił, że aby otrzymać 200 PLN premii, powinieneś najpierw otworzyć konto, a następnie w dwóch pierwszych miesiącach jego prowadzenia zapewnić wpływy o minimalnej wysokości 1000 PLN miesięcznie.

Bank wypłaci obiecaną premię dopiero po spełnieniu powyższego warunku.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim na regulamin promocji.

Jeżeli chcesz otworzyć dany produkt bankowy tylko ze względu na promocję, która skusiła Cię swoją atrakcyjnością, koniecznie zapoznaj się dokładnie z jej regulaminem.

Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje:

  • kto jest organizatorem promocji,
  • kto może przystąpić do promocji,
  • jaki jest czas na przystąpienie do promocji,
  • jakie warunki trzeba spełnić, aby wygrać nagrodę oraz w jakim czasie należy je spełnić,
  • co jest nagrodą w promocji,
  • kiedy otrzyma się nagrodę i w jaki sposób ją odebrać.

Gdy już poznasz wszystkie te informacje, najpierw oceń, czy możesz stać się uczestnikiem danej promocji.

Jeżeli okaże się, że możesz, stwórz sobie strategię realizacji wszystkich opisanych w regulaminie warunków promocyjnych.

Przygotujesz się w ten sposób do wzięcia udziału w akcji promocyjnej, co oszczędzi Ci w przyszłości ewentualnych przykrości związanych z brakiem możliwości odbioru nagrody z powodu pominięcia realizacji któregoś z warunków opisanych w regulaminie.

Co mogę wygrać?

Banki kuszą często nowych klientów gratyfikacją finansową w postaci gotówki przelewanej bezpośrednio na nowo otwarty rachunek bankowy.

Możliwe jest oczywiście wygrywanie innego typu nagród. Rzeczowych lub na przykład bonów o konkretnej wartości, do zrealizowania na zakupach w jednej z popularnych sieci sklepów.

Staraliśmy się, by tekst był poprawny pod względem merytorycznym i językowym.
Jeżeli znalazłeś błąd, napisz do nas: [email protected].
Dziękujemy, że przeczytałeś objaśnienie tego pojęcia!