CSC Co to jest?

To skrót od: Card Security Code.

CSC jest formą zabezpieczenia, mającą za zadanie zmniejszyć ryzyko występowania oszustw w stosunku do użytkowników kart płatniczych.

CSC jest znany pod innymi nazwami jako kod CVV2 lub kod CVC2 – czyli kolejno Card Verification Value 2 oraz Card Verification Code 2.

Przeszukując internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czym jest zabezpieczenie typu CSC, spotkasz się również z nazwami takimi jak kod CVV lub kod CVC – tak jak powyżej, tylko bez dwójek na końcu nazw.

Karty Visa używają skrótu CVV2, natomiast karty MasterCard skrótu CVC2.

Niespodzianka Publikujemy ranking kont osobistych

Gdzie znajdę kod CSC?

Na odwrocie swojej karty.

To 3-cyfrowy kod, który nie jest wytłoczony, a wydrukowany na karcie i z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz go po prawej stronie paska z miejscem na podpis właściciela.

Kiedy przydaje się CSC?

Podczas realizacji transakcji.

Pewnie niejednokrotnie znalazłeś się w sytuacji, w której robiłeś zakupy przez internet i w momencie próby dokonania płatności, sprzedawca poprosił nie tylko o długi numer karty, ale również o kod CVV karty płatniczej.

Gdyby ktoś z jakichś względów znał numer Twojej karty oraz inne potrzebne do zrealizowania transakcji dane, ale nie znał kodu CSC – co pozwala domniemywać, że nigdy nie widział danej karty na oczy – nie mógłby sfinalizować transakcji.

Pojęcie wyjaśniliśmy z pomocą:
1. Wikipedia, Card Security Code, 20 lutego 2020, https://pl.wikipedia.org/wiki/Card_Security_Code, dostęp: 4 września 2020.

Staraliśmy się, by tekst był poprawny pod względem merytorycznym i językowym.
Jeżeli znalazłeś błąd, napisz do nas: [email protected].
Dziękujemy, że przeczytałeś objaśnienie tego pojęcia!