Cashback Co to jest?

Powiedz nam, jak wiele razy znalazłeś się w sytuacji, w której chciałeś wypłacić gotówkę z bankomatu, ale jak na złość żadnego nie było akurat w pobliżu?

Następnym razem, jeżeli przydarzy się Tobie coś podobnego, przypomnij sobie znaczenie pojęcia, jakim jest cashback.

Cashback to typ usługi, która umożliwia pobranie gotówki z kasy sklepu przy okazji płatności za zakupy kartą wydaną do konta.

Nie myl usługi cashback z usługą moneyback, która polega na tym, że zwracana jest nam na konto część wydatków za transakcje bezgotówkowe.

Niespodzianka Publikujemy ranking kont osobistych

Jak działa cashback?

Jeżeli chcesz skorzystać z usługi, najpierw upewnij się, że dany sklep obsługuje ten sposób wypłaty gotówki. Jeśli okaże się, że tak, możesz przystąpić do działania.

Zrób w sklepie zakupy, a podczas płatności kartą powiedz osobie stojącej przy kasie, że chciałbyś skorzystać z możliwości wypłaty z ich kasy gotówki, dzięki usłudze cashback.

Oprócz tego, że zapłacisz za swoje zakupy, pracownik wypłaci Ci z kasy kwotę gotówki, o jakiej mu wspomniałeś – karty Visa mają limit jednorazowej transakcji ustawiony do kwoty 300 PLN, natomiast karty MasterCard do kwoty 500 PLN.

Polskie banki nie pobierają raczej opłaty z tytułu korzystania z usługi cashback. Warto jednak, abyś samodzielnie to sprawdził – w tym celu zapoznaj się z cennikiem lub skontaktuj się z działem obsługi klienta.

1. Wikipedia, Cash back, 22 maja 2020, https://pl.wikipedia.org/wiki/Cash_back, dostęp: 2 września 2020.
2. Wikipedia, Moneyback, 23 stycznia 2018, https://pl.wikipedia.org/wiki/Moneyback, dostęp: 2 września 2020.

Staraliśmy się, by tekst był poprawny pod względem merytorycznym i językowym.
Jeżeli znalazłeś błąd, napisz do nas: [email protected].
Dziękujemy, że przeczytałeś objaśnienie tego pojęcia!